Jump to content

BN 110 - hydraulika


Hydraulický agregát

Hydraulický agregát vyvinutý naší firmou obsahuje všechny komponenty, jako např. motor, hydraulické čerpadlo, filtr a nádrž.

Protože se nepoužívá rychloběžný motor, je nutno pro dosažení průtoku 16 l/min použít větší čerpadlo. Poloviční otáčky však prodlužují životnost čerpadla.Zvedáky jmene

Zvedáky na masivní hřídeli jsou vyrobeny z jednoho kusu bez svarů, takže ani nejtěžší kmeny nejsou problémem.

Vlastní konstrukce umožňuje použití dvoučinného válce, takže odpadají vratné pružiny náchylné na poruchy a i při extrémním chladu je zabezpečeno bezproblémové rychlé spouštění.

Uspořádání je voleno tak, aby bylo snadné zvedat kmeny libovolných délek bez přesouvání zvedáků.Obraceč kmene

Obraceč umožňuje otáčení i upevnění kmene. Díky masivní konstrukci odolává i extrémnímu zatížení. Zvedací válec je umístěn uvnitř a takto chráněn proti poškození.

Při pohybu nahoru-dolů klouže obraceč po vyměnitelných mosazných deskách. Obraceč je upevněn na středové traverze, nikoliv bočně na hlavním rámu, takže základní rám je méně namáhán.

Instalace dvou obracečů bezprostředně vedle sebe se osvědčila při řezání krátkých tlustých kmenů (na objednávku).Podávací válec

Podávací válec délky 70 cm dokáže horizontálně pohybovat téměř každým kmenem v každé poloze. Válec je namontovaný na kolébce s nastavitelnou výškou a je velice stabilní.

Na objednávku lze dodat i více podávacích válců.


Vyrovnávač výšky kmene s upínacími háky

Vyrovnávač slouží k seřízení kmene ve vertikálním směru. Pomocí háků je možno kmen také upnout a v případě potřeby dokonce stlačit dolů, což je důležité u dřeva s větším vnitřním napětím, aby bylo možno vyrobit řezivo přesných rozměrů. K přesnosti navíc přispívají i vodítka.

Háky jsou chráněny proti nárazu, aby se předešlo ulomení hrotů.


Svislé zarážky

Svislé zarážky jsou důležité pro pravoúhlé seřízení řeziva a zabezpečují, že se kmen při nakládání a otáčení kmene nesesune z lože. Zarážky se rovněž pohybují na mosazných vodítkách, je možno je nastavit.

Integrované kladky usnadňují otáčení kmene.
Zásobník na piliny

Zásobník slouží k zachytávání pilin a je vybaven hydraulickým vyprazdňováním.


Hydraulické podpěry (volitelné vybavení)

Jelikož díky konstrukci základního rámu s podvozkem není nutno rám vyrovnávat, je možno v rozích podvozku umístit hydraulické podpěry, které zřetelně zkracují přípravné časy.