Jump to content

Třídící a rozvážecí vozík


Efektivní systém ovládání jednou osobou

Bezpečné a pohodlné třídění, odkorňování a krácení z řídící kabiny – taková je budoucnost v oblasti zpracování kulatiny. Díky třídícímu a rozvážecímu vozíku BALJER-ZEMBROD se pracovní proces zoptimalizoval – jedna jediná osoba má vše pod kontrolou. Předností je také zvýšená výkonnost společnosti.

Třídění, krácení, dělení

S tímto vozíkem dokáže jeden pracovník zastat všechny pracovní cykly. Z chráněné ovládací kabiny obsluhuje naprosto suverénně a precizně všechna pracovní zařízení, která jsou nainstalována na plošině vozíku.

Promyšlený stavebnicový princip skýtá možnost individuálního řešení manipulačního skladu pro každý pilařský provoz. Nainstalované měřící zařízení minimalizuje odpad a garantuje vyšší ekonomické využití kmenů. Třídící a rozvážecí vozík kulatiny je vždy přizpůsoben speciálním požadavkům zákazníka. Jedním z mnoha různých příslušenství je např. kontejner na piliny.

Elektronika

Plně automatický systém na měření délky a průměru kmenů předá při projetí podél kmenu všechna relevantní data.

Perfektní v každé stanici

Nůžkový zkracovací stůl usnadňuje přesné centrování a zaručuje pevné uchycení kmene na kapovací stanici, i při křivých kmenech.

Přehledné pracoviště

Odpružená kabina s moderními přístroji: elektronické počítadlo délky se zobrazením délek kmenů a počtu výřezů s antireflexním displejem LCD; dělící automat optimalizuje dle dat od měřícího systému využití dřeva a redukuje prořez.

Důležité: pracoviště na celodenní práci vyžaduje komfort. Vytápěné, přehledné, hydraulicky otočné stanoviště obsluhy umožňuje v každé situaci jistou práci.

Ekologická koncepce motoru

Všechny pracovní a jízdní funkce třídícího a rozvážecího vozíku kulatiny jsou poháněny elektrohydraulicky. Enormní výhoda: elektromotor poskytuje vždy jen tolik výkonu, kolik vyžaduje daná pracovní operace. „Úsporná“ koncepce, která umožňuje snížení spotřeby energie a tím i nákladů až o 20% ve srovnání s jinými druhy pohonu.


Technické údaje

Jeřáb

Pohon: elektromotor s upevněným jeřábovým a podvozkovým čerpadlem
Jízdní pohon: hydrostatický
Pojezdová rychlost plynule nastavitelná od 0 – 140 m/min. Pohon zajišťují motory u jednotlivých kol na jedné ose třídícího vozíku, automatická aretační brzda.
Pohon jeřábu: „Load – Sensing“ – hydraulický systém pro proporcionální, na zatížení nezávislé řídící a jeřábové funkce. Olejový chladič pro celý olejový systém, minerální olejová náplň.
Kabelový naviják: Kapacita 80 m kabelu, elektrický kabel 4*25 mm2 (bez kabelu)
Kabina obsluhy: 2200 mm (délka), 1950 mm (šířka), 2000 mm (výška)

Technické parametry

Rozchod kolejí: 2,60 – 3,00 m nebo na přání
Hnaná kola: 4 ks, bez obsluhy, nainstalovaná na sloupu jeřábu, průměr 450 mm
Kabina: napravo nebo nalevo
Nástavba jeřábu: před nebo za kabinou
Drapák: s rotátorem, plynule otáčivý
Hmotnost: 16 – 24 t (dle provedení kolejového zařízení)
Provozní napětí: 400 V, 50 Hz
Řízení: volně programovatelné SPS-řízení

Jeřáb

Typ: BZ „OBX IV“
Dosah: 13,30 m
Nosnost: cca 2530 kg při 13,00 m (bez zátěže)
Zdvihací moment: 290 kNm /netto
Rozsah otáčení: neomezeně
Pohon čerpadla: 45 kW, výkon 0 – 140 l/min (Load-Sensing)
Teleskop: dle výběru