KAPOVACÍ PILY HOLTEC

V šedesátých letech společnost Siegfried GÖLZ, Blumenthal / Eifel (bývalý generální zástupce společnosti STIHL, Waiblingen pro Severní Porýní-Vestfálsko) zaznamenává poptávku po kapovacích pilách v pilařském průmyslu. Peter Klement, pozdější generální ředitel a spoluzakladatel společnosti HOLTEC, byl pověřen zřízením oddělení zaměřeném na technologie pil určených pro pilařský průmysl.

V roce 1970 společnost HOLTEC GmbH & Co. - samostatná společnost založená partnerskou společností GÖLZ, společností SÄNGER & MASSIERER, Uwe Becker a Peter Klement - zakládá oddělení technologie pilařské techniky. Spojení se STIHL zůstává nedotčeno: první balíkové kapovací pily HOLTEC se vyvíjejí společně. HOLTEC převezme výrobu na základě licence - později a kapovací pily se budou dále rozvíjet samostatně. Současně se buduje administrativní budova a výrobní hala, ale na konci 70. let se rozšiřují.

Poté, co Peter Klement převzal akcie společnosti HOLTEC GmbH & Co. KG jako jediný majitel v roce 2003. V roce 2005 předal vedení své dceři Ute Klementové, Dipl.-Kfr. Dále pokračuje modernizace a rozšiřování v obou výrobních závodech a rozšiřuje se tak, aby celková výrobní plocha v sídle Blumenthal a v pobočce OST v Jänkendorfu nyní vzrostla na 10 000 m 2. V současnosti je společnost HOLTEC celosvětově uznávanou středně velkou rodinnou firmou, která se prosazuje mezi TOP poskytovately pilařských technologií v dřevařském průmyslu.